http://www.zoofirma.ru/

Заказ обратного звонка

Нажаль, зараз не робочий час. Залиште свій номер телефону. Ми зателефонуюмо Вам у зручний для Вас час!

Заказ обратного звонка

Ваш заявка принята. Ожидайте звонка.

Не секрет, що вагітність - серйозне випробування для жіночого організму. Під час вагітності у жінок нерідко загострюються хронічні захворювання, знижується імунітет і тому майбутня мама стає особливо вразливою для різного роду інфекційних захворювань. Є група інфекцій, які проходять відносно безболісно у дорослих і дітей, при цьому вони є надзвичайно небезпечними для майбутньої мами в період виношування вагітності та її дитини. За першими буквами латинських назв цих інфекцій (Т-токсоплазма, R-червоничка, C-цитомегаловірус, H- герпес O – від англійської «others» - інші) , таку групу прийнято називати - ТОRCH інфекціями.

Особливість ТОRCH - інфекцій полягає в тому, що первинне зараження ними в період вагітності може бути згубним для всіх систем і органів плоду, особливо для його центральної нервової системи, підвищуючи риск викидня, мертвонародження та вродженних аномалій, формування вад розвитку.

Нерідко враження вагітної інфекціями ТОRCH-комплексу – прямий показник до переривання вагітності. Тому кров на наявність антитіл до ТОRCH-інфекцій найправильніше здавати ще до вагітності, під час її планування.

Розглянемо більш детально кожну з ТОРЧ-інфекцій та їх вплив на організм вагітної жінки та плоду.

Токсоплазмоз.

Широко розповсюджене захворювання, яким вражено майже 30% людей у світі. Його збудник – мікроорганізм із назвою токсоплазма. Первинним господарем токсоплазми, в організмі якого цей паразит розмножується, є домашня кішка, яка найчастіше і є джерелом інфікування людини. Єдина ситуація, при якій токсоплазмоз являє собою серйозну небезпеку - це первинне зараження токсоплазмом під час вагітності. Справедливо буде наголосити, що можливість такого зараженя незначна. За статистикою, під час вагітності токсоплазмозом заражається не більше 1 % жінок, 20% яких передають токсоплазмоз плоду. Важливо те, що небезпечним є тільки токсоплазмоз, яким жінка заразилась під час вагітності. Це означає, що якщо жінка уже перехворіла токсоплазмозом до вагітності (не раніше, ніж за півроку до неї) її майбутній дитині нічого не загрожує. Більш того, в трагічній ситуації, коли через токсоплазмоз під час вагітності жінка втрачає дитину, через півроку вона може вагітніти, вже не побоюючись токсоплазмозу. І антитіла, які виробив організм на токсоплазмоз, захищають від повторного інфікування як жінку, так і її майбутню дитину. Якщо ж під час вагітності зараження токсоплазмозом все ж сталося, то багато що залежить від того, на якому терміні вагітності токсоплазми потрапили в організм вагітної жінки.

Найбільш небезпечним вважається зараження токсоплазмозом в перші 12 тижнів вагітності. У цих випадках вроджений токсоплазмоз часто призводить до загибелі плоду або до розвитку важких уражень очей, печінки, селезінки, а також нервової системи (особливо головного мозку) дитини. Тому при зараженні токсоплазмозом на початковій стадії вагітності, жінці часто пропонують зробити штучне переривання вагітності за медичними показаннями.

Все це зайвий раз говорить про те, що аналізи на наявність антитіл до токсоплазмозу необхідно здавати не під час вагітності, а до неї: якщо ці антитіла в крові майбутньої мами є (антитіла групи IgG), то боятися нічого, якщо аналіз покаже «свіжу» інфекцію ( наявність IgM або низькоавідних IgG), то слід почекати півроку, а потім спокійно вагітніти. Якщо ж антитіл не виявляється, необхідно вживати додаткових заходів безпеки під час вагітності.

Токсоплазмоз належить до тих захворювань, які дуже легко попередити, дотримуючись елементарних правил гігієни. Зрозуміло, для вагітної жінки без антитіл до токсоплазмозу ці правила стають особливо суворими. По-перше, під час вагітності не повинно бути ніяких контактів з кішками, особливо з молодими. До речі, у кішок, заражених токсоплазмозом, з віком теж виробляється імунітет до нього. Якщо ж кішку не має змоги віддати знайомим на час вагітності господині, то жінку, принаймні, потрібно звільнити від догляду за нею. Якщо ж неможливо і це, то всі маніпуляції, особливо з котячим туалетом, слід проводити тільки в гумових рукавичках. Те ж саме стосується роботи з землею в саду - якщо не можна відмовитися від неї зовсім, то працювати необхідно в рукавичках. Всі овочі, фрукти, зелень повинні ретельно митися. Контакту з сирим м'ясом теж слід уникати, а м'ясні страви обов'язково ретельно проварювати або просмажувати. Після будь-якої роботи на кухні потрібно особливо ретельно мити руки з милом. При дотриманні цих правил ризик зараження токсоплазмозом практично сходить нанівець. Однак, для повного спокою, кілька разів за вагітність необхідно здавати аналіз на токсоплазмоз, бажано в одній і тій же лабораторії (методом ІФА на антитіла групи IgM).

Червоничка

Інфекційне вірусне захворювання, що передається здоровій людині від хворого найчастіше повітряно-крапельним шляхом. Червоничка відноситься до цілком нешкідливих «дитячих» інфекцій, до тяжких наслідків вона, як правило, не призводить. Виявляється червоничка у вигляді дрібного рожевого висипу по всьому тілу, підвищенням температури приблизно до 38°С. Загальний стан хворого при цьому задовільний. Підступність червонички в тому, що зараження часто відбувається під час інкубаційного періоду, коли хвороба ще ніяк себе не проявляє і людина не знає про те, що вона хвора.

Однак після перенесеного захворювання на червоничку організм людини виробляє стійкий імунітет, тому повторного зараження червоничкою не відбувається (виробляються антитіла групи IgG і в крові людини вони виявляються довічно від моменту одужання, захищаючи вагітну маму і її майбутню дитину від зараження). При зараженні червоничкою вагітної жінки ця інфекція стає смертельно небезпечною для плоду. На початковій стадії вагітності вірус червонички найчастіше вражає нервову тканину плода, тканини очей, серце. У першому триместрі червоничка у вагітної є показанням до переривання вагітності. Якщо ж зараження червоничкою відбулося в другому або третьому триместрі вагітності, то таких невиправних наслідків для плода, як правило, не виникає. Але, тим не менше, можливо його відставання в рості й інші порушення. У таких випадках проводиться загальнозміцнююча терапія, профілактика недостатності плаценти.

Нарешті, при зараженні червоничкою на останньому місяці вагітності дитина може народитися з проявами червонички, після чого вона протікає у неї так само як у дітей, що заразилися після народження, і важких наслідків, зазвичай, не викликає. Аналізи на антитіла до червонички необхідно здати перед плануванням вагітності. Якщо аналіз покаже, що жінка перехворіла на червоничку до вагітності, то небезпеки для плода немає.

Обов'язково проводиться аналіз на антитіла до червонички і в тому випадку, якщо у вагітної жінки стався контакт з хворим на червоничку (виявляють антитіла групи IgM). Якщо це сталося в першому триместрі вагітності та аналіз покаже ознаки гострого зараження, то жінці буде рекомендовано перервати вагітність. Оскільки зараження червоничкою неможливо попередити за допомогою заходів профілактики, то найбільш прийнятним варіантом є профілактичне щеплення. Зробити його необхідно до настання вагітності, і для плануючих вагітність жінок, в крові яких немає антитіл до червонички, щеплення є необхідним і дієвим заходом.

Сучасні вакцини проти краснухи дієві майже на 100 відсотків і практично не мають побічних ефектів, не враховуючи невеликого підвищення температури і почервоніння на місці уколу. Імунітет до краснухи, який утворюється після вакцинації, зберігається більше 20 років. В Україні наразі фіксується справжня епідемія цієї хвороби і всім жінкам, що планують вагітність, слід про це пам’ятати.

Цитомегаловірусна інфекція - це виявлене тільки в ХХ столітті вірусне інфекційне захворювання, збудником якого є цитомегаловірус (ЦМВ). Цитомегаловірус може передаватися статевим шляхом при незахищених контактах через слизові оболонки, переливанні крові, грудному вигодовуванні. Вплив ЦМВ на людину залежить, перш за все, від стану імунної системи: при стійкому імунітеті ЦМВ практично не небезпечний, якщо ж імунітет знижений, то цитомегаловірус активізується і може вражати практично всі системи і органи зараженої людини.

Більшість інфікованих ЦМВ людей переносять інфекцію, навіть не помічаючи її. Антитіла до ЦМВ стійко зберігаються на все життя, повторних захворювань майже ніколи не виникає. Однак так само, як у випадку з іншими ТОRCH -інфекціями, якщо первинне зараження цитомегаловірусом відбувається при вагітності, наслідки можуть бути катастрофічними. Проблема посилюється тим, що ризик проницнення ЦМВ через плацентарний бар’єр досить великий - цитомегаловірусна інфекція займає одне з перших місць із внутрішньоутробного інфікування плода. Причому, інфікування плоду може відбуватися різними шляхами: не тільки від хворої матері, але і від батька під час зачаття, так як в чоловічій спермі теж міститься ЦМВ.

Однак найчастіше ЦМВ попадає в організм плода або через плаценту, або через плодові оболонки, тобто з організму матері. Зараження дитини може статися і під час пологів, при проходженні через інфіковані родові шляхи матері, і при годуванні груддю, але цей варіант менш небезпечний і до тяжких наслідків для дитини, як правило, не веде. При внутрішньоутробному зараженні цитомегаловірусна інфекція може призвести до внутрішньоутробної загибелі плоду або народження дитини з вродженим цитомегаловірусом.

Вроджена цитомегаловірусна інфекція може проявитися відразу після народження дитини такими вадами розвитку як недорозвинений головний мозок, водянка головного мозку, гепатит, жовтяниця, збільшення печінки і селезінки, пневмонія, вади серця, вроджені каліцтва. Народжена дитина може страждати затримкою психічного розвитку, глухотою, епілепсією, церебральним паралічем, м'язовою слабкістю.

Іноді вроджена цитомегаловірусна інфекція проявляється тільки на 2-5-му році життя інфікованої дитини сліпотою, глухотою, мовним гальмуванням, відставанням в розумовому розвитку, психомоторними порушеннями. Все це призводить до того, що первинна цитомегаловірусна інфекція у вагітної на ранніх термінах вагітності є показанням до штучного переривання вагітності. Якщо ж жінка була заражена цитомегаловірусом раніше, а під час вагітності відбулося її загострення, то таких страшних наслідків не виникає: жінці призначається лікування антивірусними препаратами і імуномодуляторами.

Отже, як і в випадках всіх ТОРЧ-інфекцій, аналіз на антитіла до цитомегаловірусу необхідно здати до настання вагітності. Якщо антитіла не будуть виявлені (групи IgG), то жінці буде рекомендовано проводити щомісячне дослідження крові, яке не дозволить прозівати первинне зараження, найбільш небезпечне для плоду (визначення ДНК вірусу в крові методом ПЛР).

Якщо ж антитіла до ЦМВ виявляться і з'ясується, що вагітна жінка є пасивним носієм цитомегаловірусу (особливо низькоавідних антитіл IgG), то їй рекомендують докласти додаткових зусиль до підтримання нормального імунітету. Нагадаємо також, що ЦМВ може «подарувати» дитині не тільки мати, а й батько, тому на цитомегаловирусну інфекцію повинна обстежитися не тільки жінка, яка планує вагітність, але і майбутній батько її дитини.

Герпетична інфекція

Нарешті, останньою з інфекцій ТОРЧ-комплексу є герпес. Строго кажучи, герпес - це навіть не хвороба, а ціла група вірусних інфекційних захворювань. Найбільш поширеними є дві групи вірусів герпесу - герпес I і II типів. Герпес I типу, зокрема, проявляється як відома всім «застуда» на губах, герпес II типу, в більшості випадків, вражає статеві органи (так званий генітальний герпес). Герпес передається повітряно-крапельним і статевим шляхом, а також «вертикально», тобто від вагітної матері інфекція через плаценту може переходити до плоду.

У разі запущеного хронічного перебігу хвороби герпес обох типів може виявлятися ураженнями не тільки шкіри та слизових, а й центральної нервової системи, очей, внутрішніх органів.

Як і при всіх ТОРЧ-інфекціях, при зараженні герпесом у людини виробляються антитіла, які в значній мірі «придушують» подальший прогрес вірусу, і герпес найчастіше проявляється тільки при зниженні імунітету (як, наприклад, герпес I типу при застуді). Якщо жінка заразилася герпесом до вагітності, то ці антитіла переходять до плоду разом з вірусом, і найчастіше небезпеки для плода інфекція не представляє.

При первинному зараженні герпесом під час вагітності, особливо на початковій її стадії, коли закладаються всі органи і системи майбутньої дитини, герпесна інфекція може бути смертельно небезпечною для плода (вірус проникає без перешкод через плаценту і вражає плід).

В цьому випадку, втричі підвищується ризик вагітності і викиднів, можливий розвиток вад у плода. Якщо зараження генітальним герпесом відбувається у другій половині вагітності, то збільшується ймовірність появи вроджених аномалій плода, таких як мікроцефалія, патологія сітківки, вади серця, вроджена вірусна пневмонія. Можуть відбутися передчасні пологи. Крім того, зараження плода ВПГ у внутрішньоутробний період може стати причиною важких ситуацій, пов'язаних із загибеллю дитини після народження, дитячого церебрального паралічу, епілепсії, сліпоти, глухоти.

Дитина може заразитися герпесом не тільки внутрішньоутробно, а й під час пологів, проходячи через родові шляхи інфікованої матері. Це відбувається, якщо під час вагітності у жінки загострюється генітальний герпес, а висипання з'являються на шийці матки або в статевих шляхах. У разі якщо за чотири тижні до пологів у вагітної жінки виявляється вірус герпесу, то пологи, як правило, проводяться шляхом планового кесаревого розтину, для того щоб звести до мінімуму ризик інфікування новонародженого. Висновок напрошується сам : обстеження пари, яка планує вагітність, на герпес, також має проводитися ще до настання вагітності.

Якщо вірус герпесу буде виявлений, лікар призначить лікування, після якого інфекція не турбуватиме ні майбутню маму, ані майбутнього малюка. При необхідності, лікування герпесу призначається і під час вагітності, для цього, як правило, використовуються противірусні засоби, що пригнічують активність вірусу герпесу, а також препарати, які зміцнюють імунітет вагітної жінки, особливо стимулюючі вироблення організмом інтерферону.

Так як і для інших інфекцій групи ТОРЧ, при обстеженні потрібно здати ІФА-аналіз на антитіла до вірусу герпесу з авідністю (низькоавідні антитіла IgG говорять про нещодавно перенесену інфекцію або її загострення і в цьому випадку рекомендується пройти курс лікування). Для того, щоб переконатися в необхідності застосування противірусних препаратів необхідно здати аналіз на ПЛР. Якщо в крові виявлена ​​ДНК вірусу - противірусні препарати обов'язково будуть призначені Вашим лікуючим лікарем.

Якщо в крові виявляються високоавідні антитіла IgG до вірусу герпесу - ризик зараження плода зводиться до мінімуму. У будь-якому випадку, кожна сімейна пара мріє про появу здорової дитини. Напевно, варто про це подбати заздалегідь - здати необхідні аналізи, а під час вагітності неухильно виконувати всі розпорядження лікаря - правильно харчуватися, приймати вітамінно-мінеральний комплекс, більше перебувати на свіжому повітрі і заряджатися тільки позитивними емоціями.

Всім відвідувачам сайту бажаємо щастя бути батьками і міцного здоров'я Вам і Вашим малюкам!

Лабораторні дослідження

Лабораторні дослідження – обов’язкова частина медичного обстеження. Без результатів аналізів, визначення причини захворювання практично неможливе.

При виконанні досліджень ми використовуємо тільки високоякісні реактиви та сучасні методики.  Все це є запорукою отримання достовірного і точного результату.  Наша лабораторія пропонує значний перелік досліджень, що надають можливість пацієнтам об’єктивно оцінити стан свого здоров’я.  Від інших існуючих лабораторій нас вигідно відрізняє місцеве розташування, швидкість і якість проведення аналізів, індивідуальний підхід до кожного клієнта – дорослого і дитини, готовність йти назустріч  в питаннях термінів виконання і вартості досліджень.  Ми відносимося із турботою до кожного пацієнта, прагнемо до надання послуг такої якості, щоб у кожного з них виникало бажання рекомендувати нашу лабораторію своїм близьким і знайомим. В «Гентріс ЛТД» працює згуртований колектив висококваліфікованих фахівців, серед яких два доктори наук; досвідчені лаборанти із 15-ти річним стажем, що постійно оновлюють свої знання і навички, проходять державні і міжнародні стажування.  Достовірні і якісні результати лабораторних досліджень забезпечуються наявністю сучасного високотехнологічного обладнання, дотриманням вимог існуючої ліцензії і лабораторної акредитації. «Гентріс ЛТД» - це відповідальність і впевненість у результаті, дбайливе ставлення до кожного пацієнта.  Завжди працюємо з турботою про Ваше здоров’я.  Дякуємо, що довіряєте нам найцінніше!

Наші партнери

doctor

Контакти

mapвул.О.Бідного, 2. Полтава. 36000

map+38(0532) 57-12-73

map+38(066) 877-24-88

Ми на карті