http://www.zoofirma.ru/

Заказ обратного звонка

Нажаль, зараз не робочий час. Залиште свій номер телефону. Ми зателефонуюмо Вам у зручний для Вас час!

Заказ обратного звонка

Ваш заявка принята. Ожидайте звонка.

Експрес-бактеріологія

              Запалення урогенітального тракту. Як у чоловіка, так і жінки це викликає не тільки фізичний, але і психологічний біль. За кожною такою хворобою стоять сімейні сварки, і на роботі не все гаразд, бо думки зайняті зовсім іншим.  Ви звернулися до лікаря і  ставиться діагноз, як вирок – мікоплазменна інфекція. Ви проходите курс лікування, приймаєте купу пігулок, але покращення стану чомусь не наступає, або полегшення відчувається лише на короткий час? Знайома ситуація, чи не так? І для Вашого лікуючого лікаря це також неприємний момент у практиці. Спробуємо розібратися у чому причина такого явища.

     Мікроорганізми, що мешкають в організмі людини і мають назву «умовно-патогенна мікрофлора» можуть доволі тривалий час ніяк не проявляти себе і не створювати жодних проблем, якщо з внутрішньоклітинним імунітетом «господаря» усе гаразд. До такої умовно-патогенні мікрофлори відносяться мікоплазми - Mycoplasma hominis і Ureaplasma urealyticum. Але зміна гормонального фону, статевого партнера, оперативне втручання та низка інших причин може призвести до того, що ці нейтральні бактерії перетворюються на агресивних збудників запального процесу. Лікування антибіотиками не завжди допомагає знищити цих бактерій, що стали агресорами проти свого хазяїна, адже за мільйони років у них виник потужний механізм протидії антибіотикам. Тому фармацевтична промисловість постійно працює над створенням нових антибіотиків і цей процес нескінченний.

       Як визначити, чи доцільно призначення конкретного антибіотика при лікуванні уреоплазмоза чи мікоплазмоза?

       Лабораторія ТОВ «Гентріс ЛТД» використовує в своїй роботі нові тест-системи для ідентифікації і напівкількісного визначення патогенної та умовно-патогенної мікрофлори в різному біологічному матеріалі (урогенітальні мазки, сперма, осад сечі) методом експрес-бактеріології (культивування організмів на селективних середовищах) з визначенням чутливості до антибіотиків. Отримання результату аналізу відбувається через 24-48 годин після його надходження в лабораторію, що надає цьому діагностикуму значних переваг перед класичними методами бактеріології. Пробірки для забору матеріалу із спеціальним середовищем надають можливість зберігання отриманого зразка протягом 24 годин. Проте, точність і коректність результату залежить від швидкості доставки в лабораторію відібраного у пацієнта біологічного матеріалу.

       На відміну від ПЛР, яка може давати позитивну реакцію у випадку одиночних та інактивованих (загиблих) мікроорганізмів, культуральний метод є «золотим стандартом» виявлення патогенів, оскільки дозволяє виявити лише живих збудників з їх напівкількісним визначенням, що забезпечує проведення швидкої і коректної постановки діагнозу та вибору виправданої тактики лікування. 

 

Загальні відомості

«Генітальна система» дозволяє провести детекцію, напівкількісний підрахунок, попередню ідентифікацію визначення чутливості до дев’яти антибіотиків  Mycoplasma hominis і Ureaplasma urealyticum, виявити мікроорганізми, що є збудниками захворювань сечостатевої системи  : Trichomonas vaginalis, Escherichia coli, Proteus spp. / Providencia spp., Pseudomonas spp., Gardnerella vaginalis, Staphylococcus aureus, Enterococcus faecalis, Neisseria gonorrhoeae, Streptococcus agalactiae (Group B) и Candida spp.

Провести:

  • • напівкількісний підрахунок урогенітальних мікоплазм (Mycoplasma hominis и Ureaplasma urealyticum)
  • • визначення чутливості сечостатевих мікоплазм до антибіотиків: тетрациклин, пефлоксацин, офлоксацин, доксициклин, эритромицин, кларитромицин, миноциклину, джозамицин, клиндамицин.

      Побудова антибіотикограми для решти мікроорганізмів цієї тест-системи не виконується.

     Застосування пропонованого методу доцільно для діагностики захворювань, що передаються статевим шляхом, (ЗПСШ);

для контролю лікування ЗПСШ; при проведенні скринінгового (профілактичного) обстеження; у комплексному обстеженні перед ЭКЗ.

 

Принцип методу:

Напівкількісний аналіз мікоплазм проводиться на основі розмноження мікробів у поживному середовищі, яке містить специфічні індикатори росту (барвники);

  • • Ідентифікація інших видів мікроорганізмів ґрунтується на характеристиках бактеріального росту на селективних (специфічних для кожного виду мікроорганізму) поживних середовищах.
  • • Оцінка аналізу чутливості виконується на характеристиках росту або його відсутності на середовищах із вмістом антибіотиків. При цьому робиться висновок про наявність мікоплазм, резистентних, або напівчутливих до антибіотиків, що застосовуються даною діагностичною системою.
  • • Ідентифікація і підтвердження наявності в наданому біологічному матеріалі таких мікроорганізмів як Trichomonas vaginalis, Candida spp.  і Neisseria gonorrhoeae після їх культивування на спеціальних середовищах, відбувається шляхом забарвлення приготовлених препаратів із наступною мікроскопією. Таким чином, частота ідентифікації мікроорганізмів, що важко виявляються іншими методами лабораторного аналізу (особливо Trichomonas vaginalis), значно зростає.

Матеріал для дослідження: зіскрібки із зіву, урогенітальні і ректальні зіскрібки.

 

Правила підготовки пацієнтів перед обстеженням методом експрес-бактеріології:

Протипоказання

Правильна підготовка

Застосування ультразвукового гелю, гепарину, хлоргексидину та інших хлоровмістних препаратів

Не раніше ніж через 24 години після застосування препарату

Кольпоскопія

Не раніше ніж через 24 -48 годин після кольпоскопії

Внутрішньопіхвове УЗО

Не раніше ніж через 24 години після УЗО

Проведення пацієнткою спринцювання.

Проведення туалету статевих органів

Не проводити туалет статевих органів і спринцювання піхви у день обстеження

Застосування пацієнткою тампонів

Не застосовувати у день обстеження

Паціенти після незахищеного та захищеного статевого контакту.

Не вступати у  статеві контакти за 48-72 години до обстеження

Застосування антибактеріальних препаратів.

Не раніше, ніж через 2 тижні після застосування антибактеріальних препаратів

Застосування пробіотиків і еубіотиків

Не раніше, ніж через 2 тижні після застосування препаратів, що містять мікроорганізми

Правила відбору і зберігання біологічного матеріалу, призначеного для дослідження

1.Забір біологічного матеріалу (мазки із уретри у чоловіків і жінок, піхви у жінок) здійснювати за допомогою тампону, вбудованого у кришку пробірки із середовищем для зберігання мікроорганізмів. Мазки у жінок із піхви проводяться тампоном на пластиковій основі, мазки із уретри – за допомогою тампону на металевій основі.

2.Відбір сперми для дослідження відбувається із дотриманням вищезазначених правил підготовки пацієнта у стерильну ємність. Тампон із пробірки з середовищем занурюється у відібраний матеріал, витримується кілька секунд для повного просікання рідиною і поміщається у пробірку з гелем

3.Відбір простатичного соку відбувається за аналогією із п.2

4.Відбір сечі проводиться у стерильний пластиковий контейнер, відбирається перша і середня проба рідини. Для проведення аналізу достатньо 10 мл сечі. Відібраний матеріал необхідно терміново направити в лабораторію для дослідження (протягом  години) у термосумці при температурі +20-360 С. Рекомендується проводити відбір сечі безпосередньо в умовах нашої лабораторії для отримання найбільш коректного результату.

5.Зберігання пробірок із біологічним матеріалом у середовищі проводити не більш ніж 4-6 годин лише за  +20-360 С. Розміщення пробірок у холодильник та їх зберігання за таких умов категорично заборонено!!

 

Що означають результати дослідження:

Норма:

Ріст мікоплазм відсутній

Ріст мікоплазм 102 < титр < 104 КУО/мл, що еквівалентно росту 5-20 колоній мікробів на селективному агарі. Як правило – безсимптомне носійство цього виду умовно-патогенної флори.

Заключення щодо призначення лікування в цьому випадку приймає лише лікуючий лікар!

ріст інших мікроорганізмів, що передбачений для виявлення цією тест-системою, відсутній

Відхилення від норми:

Ріст мікоплазм 104 <титр < 105 КУО/мл, що дорівнює росту 20-50 колоній на мікоплазменному агарі А7, відповідає характеристикам помірного бактеріального навантаження

Ріст мікоплазм >105 КУО/мл – еквівалент росту понад 50 колоній на мікоплазменному агарі А7, відповідає характеристикам значного бактеріального навантаження. Наявність мікоплазм, резистентних або помірно чутливих до антибіотиків.

Постановка діагнозу і рішення щодо призначення антибіотиків виконується виключно лікуючим лікарем.

Лабораторні дослідження

Лабораторні дослідження – обов’язкова частина медичного обстеження. Без результатів аналізів, визначення причини захворювання практично неможливе.

При виконанні досліджень ми використовуємо тільки високоякісні реактиви та сучасні методики.  Все це є запорукою отримання достовірного і точного результату.  Наша лабораторія пропонує значний перелік досліджень, що надають можливість пацієнтам об’єктивно оцінити стан свого здоров’я.  Від інших існуючих лабораторій нас вигідно відрізняє місцеве розташування, швидкість і якість проведення аналізів, індивідуальний підхід до кожного клієнта – дорослого і дитини, готовність йти назустріч  в питаннях термінів виконання і вартості досліджень.  Ми відносимося із турботою до кожного пацієнта, прагнемо до надання послуг такої якості, щоб у кожного з них виникало бажання рекомендувати нашу лабораторію своїм близьким і знайомим. В «Гентріс ЛТД» працює згуртований колектив висококваліфікованих фахівців, серед яких два доктори наук; досвідчені лаборанти із 15-ти річним стажем, що постійно оновлюють свої знання і навички, проходять державні і міжнародні стажування.  Достовірні і якісні результати лабораторних досліджень забезпечуються наявністю сучасного високотехнологічного обладнання, дотриманням вимог існуючої ліцензії і лабораторної акредитації. «Гентріс ЛТД» - це відповідальність і впевненість у результаті, дбайливе ставлення до кожного пацієнта.  Завжди працюємо з турботою про Ваше здоров’я.  Дякуємо, що довіряєте нам найцінніше!

Наші партнери

doctor

Контакти

mapвул.О.Бідного, 2. Полтава. 36000

map+38(0532) 57-12-73

map+38(066) 877-24-88

Ми на карті